O akci

Objevte pohádkovou uličku královského města Uherského Hradiště s jedinečnými měšťanskými sklepy i starobylou vinařskou tradicí. Poznejte nezaměnitelnou atmosféru otevřených vinných sklepů, slovácké pohostinnosti a folkloru.

Také v rámci letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek proběhne již podesáté Putování Vinohradskou ulicí. Letošní ročník nabídne program nejen pro milovníky vína a slováckých gurmánských specialit, ale i pro děti a zájemce o jedinečnou atmosféru mařatické Vinohradské ulice.

Navíc jsme pro vás připravili zbrusu nová venkovní stanoviště, na nichž můžete pokoštovat vína slováckých vinařů, ochutnat regionální i exotické dobroty a spolu s muzikanty si zanotovat pěknou moravskou písničku.

I letos bude Putování Vinohradskou ulicí propojeno s prohlídkou slováckého skanzenu Rochus, kam se můžete nechat vyvézt z centra města kyvadlovou autobusovou dopravou. V Parku Rochus bude pro vás připraven atraktivní program, po jehož prožití se můžete vydat rovnou na poutavé putování otevřenými vinnými sklepy.


NEJLEPŠÍ VÍNA ZE SLOVÁCKA

Brána Vinohradské ulice se pro návštěvníky otevře již tradičně v sobotu ve 14.00 hodin. V nabídce odpoledního rodinného programu si vybere každý. Milovníci vína si určitě nenechají ujít Národní nominační výstavu slovácké vinařské podoblasti (hlavní stan na parkovišti Office centra SYNOT), která nabídne ta nejlepší vína, jež se urodila na Slovácku. Během programu budou také vyhlášeny výsledky výstavy a předána ocenění nejlepším vinařům.

Za branou do Vinohradské ulice najdete vinařské náměstí. Pod širým nebem tak ochutnáte ta nejlepší vína od malých vinařů ze Slovácka. Tento lahodný rozjezd vytvoří dobrý základ pro další putování malebnou Vinohradskou ulicí. Živo bude nejen ve vinných sklepech, ale i na venkovních stanovištích, kde tóny lidových písniček provoní slovácké gastronomické speciality od regionálních výrobců.

Milovníci vína si ve stanu na spodním parkovišti určitě nenechají ujít Národní nominační výstavu slovácké vinařské podoblasti, která nabídne několik set nejlepších vín ze Slovácka. Během programu budou také vyhlášeny výsledky výstavy a předána ocenění.

Hned vedle, na horní parkoviště, se přestěhuje velkoobjemová Moravská jídelna, která nabízí během odpoledne a večera nejlepší krajové speciality.



GURMÁNSKÉ SPECIALITY

Na stanovištích si s pohárkem skvělého vína můžete pochutnat i na slováckých či exotických specialitách. Nabídka jídla bude letos rozšířena o dvě jídelny, v nichž si pochutnáte na regionálních specialitách. Nebudou chybět grilované pochoutky, ale také lahodný moravský burčák.

Gurmánské speciality

HISTORICKÉ VINNÉ SKLEPY

Od 17 hodin se otevřou historické vinné sklepy, v nichž se rozezní cimbálové muziky a zavoní lahodné místní speciality a další gurmánské pochoutky. Na jednom kilometru, který je lemován jedinečnými měšťanskými vinnými sklepy, tak zažijete nejen největší koncentraci vína a burčáku, ale také cimbálových muzik.


DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2017

Neděle 10. září 2017 bude patřit tradičně Dnu otevřených památek, mezi které patří hned několik historických vinných sklepů ve Vinohradské ulici. Sklepy Včelka, Synot, U Dvořáků pro vás budou otevřené od 14.00 do 18.00 hodin.

Folklorni show