O akci

Objevte pohádkovou uličku královského města Uherského Hradiště s jedinečnými měšťanskými sklepy i starobylou vinařskou tradicí. Poznejte nezaměnitelnou atmosféru otevřených vinných sklepů, slovácké pohostinnosti a folkloru.

Také v rámci letošních Slováckých slavností vína a otevřených památek proběhne již pojedenácté Putování Vinohradskou ulicí. Letošní ročník nabídne program nejen pro milovníky vína a slováckých gurmánských specialit, ale i zájemce o jedinečnou atmosféru mařatické Vinohradské ulice.

Navíc jsme pro vás připravili zbrusu nová venkovní stanoviště, na nichž můžete pokoštovat vína slováckých vinařů, ochutnat regionální i exotické dobroty a spolu s muzikanty si zanotovat pěknou moravskou písničku.

I letos bude Putování Vinohradskou ulicí propojeno s prohlídkou slováckého skanzenu Rochus, kam se můžete nechat vyvézt z centra města kyvadlovou autobusovou dopravou. V Parku Rochus bude pro vás připraven atraktivní program, po jehož prožití se můžete vydat rovnou na poutavé putování otevřenými vinnými sklepy.


NEJLEPŠÍ VÍNA ZE SLOVÁCKA

Brána Vinohradské ulice se pro návštěvníky otevře již tradičně v sobotu ve 14.00 hodin. V nabídce odpoledního programu si vybere každý.

Za branou do Vinohradské ulice najdete vinařské náměstí. Pod širým nebem tak ochutnáte ta nejlepší vína od malých vinařů ze Slovácka. Tento lahodný rozjezd vytvoří dobrý základ pro další putování malebnou Vinohradskou ulicí. Živo bude nejen ve vinných sklepech, ale i na venkovních stanovištích, kde tóny lidových písniček provoní slovácké gastronomické speciality od regionálních výrobců.

Milovníci vína si ve stanu na spodním parkovišti určitě nenechají ujít Národní nominační výstavu slovácké vinařské podoblasti, která nabídne několik set nejlepších vín ze Slovácka. Během programu budou také vyhlášeny výsledky výstavy a předána ocenění.

Hned vedle se přestěhuje velkoobjemová Slovácká jídelna, která nabízí během odpoledne a večera nejlepší krajové speciality.GURMÁNSKÉ SPECIALITY

Na stanovištích si s pohárkem skvělého vína můžete pochutnat i na slováckých či exotických specialitách. Nabídka jídla bude letos rozšířena o dvě jídelny, v nichž si pochutnáte na regionálních specialitách. Nebudou chybět grilované pochoutky, ale také lahodný moravský burčák.

Gurmánské speciality

HISTORICKÉ VINNÉ SKLEPY

Od 17 hodin se otevřou historické vinné sklepy, v nichž se rozezní cimbálové muziky a zavoní lahodné místní speciality a další gurmánské pochoutky. Na jednom kilometru, který je lemován jedinečnými měšťanskými vinnými sklepy, tak zažijete nejen největší koncentraci vína a burčáku, ale také cimbálových muzik.